Ciemno Jasno

Ile kosztuje bułka – czyli matematyka według Polaka

Awantura o kasę - pytanie o bułkę Awantura o kasę - pytanie o bułkę
Awantura o kasę - pytanie o bułkę

Od lata wpaja nam się do głowy, że nauka to potęgi klucz.

Jesteśmy narodem, którego młoda latorośl wie, w którym roku żył Gutenberg oraz jak się nazywa stolica Laosu.
Znamy macierze, tangensy, pola i objętości walca.

Jednak kiedy w przestrzeni medialnej, w legendarnej kiedyś i odnawianej teraz, Awanturze o kasę, pada proste pytanie:
Bułka z szynką kosztuje 6,40 zł. Szynka jest droższa od bułki o 6 złotych. Ile kosztuje bułka?

Naród się dzieli.
Proste chłopskie myślenie każe sobie wyobrazić wędlinę i bułkę – razem 6,4 zł.
Bułka 40 gr a wędlina 6 zł.
No nie.

Mistrzowie z programu wybrali opcję 30 gr
Logika mistrzów zawsze jest niezrozumiała dla przeciętnego człowieka (patrz np. mistrz yoda)

Poprawna odpowiedź to 20 gr

Quo Vadis polska edukacjo…

Awantura o kasę - pytanie o bułkę
Awantura o kasę – pytanie o bułkę

PS. Jeśli to jedna kanapka z plasterkiem wędliny za 6,40 zł to mówimy raczej o polędwicy łososiowej.

Źródło:

https://www.instagram.com/p/DB4Jh7KPXdq

poprzedni artykuł
62ac27f7bc5fe o large

Kto tak naprawdę zapłaci za nowe opłaty autostradowe? Rząd mówi „ciężarówki”, a my mówimy „wszyscy”!

następny artykuł
Kamala Harris vs Donald Trump

USA wybiera Prezydenta